Door op “Accepteren” te klikken, ga je akkoord met het opslaan van cookies op je apparaat om je de best mogelijke ervaring te geven op het gebied van user experience, analytics en marketing. Lees onze Privacy Policy voor meer informatie of om je voorkeuren aan te passen.
klant
Waterlaboratorium Noord
MARKTsegment
Overheid / Industrie
blog & cases

Hoe houd je grip op je informatievoorziening en ICT als dit direct raakt aan je primaire proces? Bij Waterlaboratorium Noord (WLN) draait dat proces om betrouwbare chemische en biologische analyses en technische advisering aan waterbedrijven. Om dat primaire proces zonder verstoring te laten verlopen, moet duidelijk zijn hoe de digitale ondersteuning is ingericht, wie waarvoor verantwoordelijk is en welke kosten daarbij horen.

WLN vroeg Arlande om een objectieve blik op de kwaliteit en kosten van de informatievoorziening en ICT en de samenwerking met Giga. Het resultaat: inzicht, overzicht en concrete aanknopingspunten om strategische keuzes te maken.

Het resultaat

‍Het advies gaf WLN helder inzicht in het informatievoorzieningslandschap, de samenwerking met Giga en de belangrijkste aandachtspunten rond kosten, kwaliteit en verantwoordelijkheden. De bevindingen werden tussentijds en afsluitend gepresenteerd aan het management van WLN en Giga.  

“Het is ons gelukt om op objectieve wijze te komen tot de kern van het vraagstuk: wat is de positie van WLN ten opzichte van de moederbedrijven voor wat betreft de informatievoorziening en ICT? Dit is bepalend voor de mate van autonomie van WLN. Dit werd erkend door de betrokken partijen en vormt daarmee een goede basis voor het verdere gesprek.”

Huub Overbeek
“Ik ben trots op hoe we in een complexe omgeving met verschillende belangen de juiste informatie boven tafel hebben gekregen. Door het gesprek objectief te voeren, konden we directie en management helpen om strategisch nog beter vooruit te kijken en handvatten bieden voor de verdere ontwikkeling van een informatievoorziening die past bij de ambities en het primaire proces van WLN.’'

Sarai Leander
“Het traject sloot goed aan op wat wij wilden bereiken. De aanpak was interactief, zorgvuldig en toegespitst op ons doel. Bovendien bleef de inzet lager dan begroot, terwijl het advies ons duidelijke handvatten geeft voor het vervolg.”

Martijn Broekhuizen, manager Bedrijfsvoering en Informatiemanagement bij Waterlaboratorium Noord

Doorwerking en blijvende waarde

‍De waarde van het traject zit vooral in het gezamenlijke inzicht dat is ontstaan. WLN beschikt nu over een objectiever beeld van de huidige situatie en kan dit gebruiken in gesprekken met Giga en de moederbedrijven. Daarmee ligt er een basis om verantwoordelijkheden scherper te maken, samenwerking te verbeteren en toekomstige keuzes over ICT-ondersteuning beter te onderbouwen.

Daarom Arlande

‍Deze case laat zien hoe Arlande organisaties helpt om complexe vraagstukken rond bedrijfsvoering en informatievoorziening terug te brengen tot overzicht, richting en concrete keuzes. Door onafhankelijk te analyseren, belangen bespreekbaar te maken en praktische verbeterkansen te benoemen, ontstaat ruimte voor betere samenwerking en gedragen besluitvorming.

‍Meer weten over hoe Arlande organisaties helpt met het optimaliseren van bedrijfsvoering en informatievoorziening? Bekijk de expertisepagina Optimaliseren bedrijfsvoering.

‍

Achtergrond patroon
Wil je samenwerken?
Neem contact op met Rieks
bekijk profiel
Of bel direct op‍
06-20735755
Over de auteur(s)
Huub Overbeek

Ik ben een ondernemende manager met 25+ jaar ervaring in de ICT. Ik denk vanuit strategie en visie, maar heb een hands-on mentaliteit als het gaat om vertalen naar roadmap en implementatie.

bekijk profiel
Sarai Leander

Ik word enthousiast als ik met verschillende partijen samenwerk en er met elkaar naar het eindresultaat wordt gewerkt. Met mijn persoonlijke benadering maak ik het werk eigen en ga ik vol energie en gedrevenheid aan de slag, waarbij ik mijn talenten voor structuur bieden, organiseren en oog voor detail optimaal benut.

bekijk profiel
andere interessante blogs
Nog meer blogs die je misschien interessant vindt: want als je eenmaal begint met lezen is het moeilijk om te stoppen.
Case
Optimaliseren samenwerking onderwijs- en arbeidsmarktregio
lees verder
Case
Hoe Dura Vermeer met interim lijnmanagement de IT-servicedesk draaiende hield
lees verder
Case
Procesoptimalisatie en digitalisering bij MBO College West
lees verder
Case
Compleet en actueel functieboek voor SCIO
lees verder
bekijk ook alle cases & interviews
lees ook de andere interviews
We zetten stuk voor stuk graag onze collega’s in het zonnetje en laten we zien wie de mens achter de manager is. Want eerlijk is eerlijk: stiekem best wel interessant.
meer cases over
Overheid / Industrie
Daar kunnen we bij Arlande over blijven praten. De successen van onze klanten zijn onze grootste trots.